PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105664}

Dżingis chan

Genghis Khan
6,1 715
ocen
6,1 10 1 715
Dżingis chan
powrót do forum filmu Dżingis chan

Taki se

ocenił(a) film na 4

Bardzo słaby historycznie tzn. nie trzyma sie faktów. Po Mongołach wogole nie widać żeby byli barbarzyńcami - zrobili z nich kulturalną armijkę, nie doszukałem się wogóle legendarnych mongolskich konnych łuczników (!) pozatym z Genghis Khana zrobili jakąś cipke. Niemal (z małymi wyjątkami) całkowicie beznadziejnie dobrana obsada (amerykanie grający mongołów i chińczykow... o Boże...) Fajnie wyszedł anglik, który grał chińskiego doradcę wodza... Mimo to jakoś się go oglądało i dotrwałem do końca, ale Amerykanie spaprali historię...

ocenił(a) film na 5
Pawuloniasty

James Mason to był, mi się jeszcze podobał Boyd jako Yamuga, tylko szkoda że tak go cały czas męczyl.

ocenił(a) film na 2
Pawuloniasty

"nie trzyma sie faktów" dosyć łagodnie powiedziane :) Film zasługuję na 1/10. Jednak wobec faktu, że się na nim nieźle ubawiłem dam aż 2/10. Hasła w stylu "nie będziemy brać kobiet siłą" oraz wymyślenie artylerii przez Czyngis-chana to jedne z lepszych numerów. Generalnie strasznie jajcarski film ;)

Rezun

Tak Czyngis-Chan gwałcił w okolicach Chorezmu, że podobno teraz każdy w tych okolicach ma jego geny. Poważnie.

Rezun

niektórzy nie widzą dobrego filmu nawet gdy usiądzie im na twarzy.

Pawuloniasty


"dopóki nie wszedłem do internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu (PRZEMĄDRZAŁYCH) idiotów" (St. Lem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones